Bölgesel zayıflama yöntemleri arasında yer alan ve son yıllarda adını sıkça duyduğumuz 3D Lazer Lipoliz tekniği ile istenmeyen yağlardan etkili ve kalıcı bir şekilde kurtulmanız mümkün. Diğer zayıflama tekniklerinin aksine vücutta bulunan yağları kalıcı ve etkili bir şekilde yok ederken, sarkma ve cildin deforme olmasını engelleyen 3 farklı yöntem kullanılarak uygulanan 3D Lazer Lipoliz tekniği için Dr. Ebru Durmuş Merkezini tercih edebilirsiniz.
 

3D Lazer Lipoliz Tekniği Nasıl Uygulanır?
Fazla yağın vücuttan atılmasından sonra cilde daha esnek bir yapı vermek için vücudun şekillendirilmesini sağlayan 3D Lazer Lipoliz yönteminde sırasıyla Lazer Lipoliz, Vaser ve Lazer Selüliz işlemleri uygulanmaktadır. Liposuction işleminden farkı ise deri üzerinde tek bir kanal değil bir çok küçük delik açılarak gerçekleştirilen 3D Lazer Lipoliz her çeşit hasta ve bölgeye rahatlıkla yapılabilmektedir.
 

Özellikle zor eriyen yağlar olarak bilinen kalça, basen, bacak, göğüs ve yanak gibi bölgelerdeki yağları parçalayarak yok eden 3D Lazer Lipoliz tekniği sadece kadınlar için değil erkekler içinde uygulanan bir estetik işlemidir. Yazımızın devamında ise 3D Lazer Lipoliz tekniğinde uygulanan tüm yöntemleri detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz.
3D Lazer Lipoliz

1. Aşama : Lazer Lipoliz
Fazla yağ dokusuna direk etki ederek bölgesel incelme sağlayan lazer lipoliz deriye atışlar halinde etki edeceği için farklı bölgelere zarar vermez ve her hangi bir tahribata neden olmaz. Bu yöntemin en büyük özelliği ise yeniden kilo alımında aynı bölgedeki yağ hücreleri alındığı için işlem kalıcı bir hale gelmektedir. Lazer Lipoliz özel bir teknik olduğu için yanık, yara v.b hasarlara yol açmaz ve oldukça güvenilir bir yöntemdir.
 

2. Aşama : Vaser
Cildin altında bulunan fazlalık yağlara ses dalgası vererek önce yağların parçalanması ardından da daha kolay bir şekilde alınmasını sağlayan Vaser tekniği sadece yağlara etki ettiği için kas, sinir ve damarlara zarar vermez.
 

3. Aşama : Lazer Selüliz
Kontrolsüz zayıflama nedeniyle oluşan selülit ve sarkık görünümü yok etmek içinde kullanılan Lazer Selüliz tekniği cildinize tıpkı bir ütü etkisi yaparak daha düz ve sıkı bir hal vermektedir. Bu yöntem 3D Lazer dışında tek başına da uygulanabilecek bir yöntem olarak bilinmektedir. Sizinde sadece selülit sorununuz varsa Dr. Ebru Durmuş Estetiğin sunduğu selülit tedavisi işleminden yararlanabilirsiniz.
 

3D Lazer Lipoliz tekniği mutlaka bu alanda uzmanlaşmış ve profesyonel ekip tarafından yapılmalıdır ayrıca kullanılacak olan ürünlerin tamamının FDA onaylı olması oldukça önemlidir. Yazımızın bu bölümünde ise 3D Lazer Lipoliz hakkında merak edilen konulara değineceğiz.
 

3D Lazer Lipoliz Herkese Yapılır Mı?
Bu yöntem bölgesel incelme talebi olan ve ciddi cilt/sağlık sorunu olmayan kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Bilinen hiç bir yan etkisi ve riski bulunmamaktadır, yapılan işlemlerin her hangi bir ağrısı veya acısı bulunmadığı gibi genel değil lokal anestezi yöntemi uygulanır.
 

3D Lazer Lipoliz Mi Liposuction Mı Daha Etkili?
Elde edilen sonuçlara bakıldığında 3D Lazer Lipoliz işleminin daha etkili olduğu görülmektedir. Yapılış işlemleri tamamen farklı olan bu iki teknik detaylı incelendiğinde ve tedavi sürecini göz önünde bulundurulduğunda günümüzde bir çok Estetik Merkezi 3D Lazer Lipoliz önermektedir.
 

3D Lazer Lipoliz Sonrasında Neler Yapılmalı?
Bu işlemde uygulanan bölgede morluk ve hafif ağrı yaşanmakta olup hastanın normal hayata dönüşü ortalama 1 ay sürmektedir. İyileşme sürecinin daha hızlı sağlanması için kanı sulandıran ilaç, yiyecek ve içeceklerden uzak durulmalıdır. Ameliyat sonrası 5 gün boyunca korse kullanılması ve doktorunuzun önerilerine kulak vermeniz oldukça önemlidir.