ameliyatsız estetik

Günümüzde gerek yaşlanma etkisi, gerekse şehir hayatındaki çevresel faktörler, stres vb. faktörler bir araya gelince ciltte deformasyonların meydana gelmesi kaçınılmaz oluyor. Vücudumuzdaki diğer bölgelere göre çok daha özel bir cilt yapısına sahip olan gözaltı ve göz çevresi, bu deformasyonların meydana geldiği ilk bölgelerden biridir. 

Diğer bölgelere göre gözaltı ve göz çevresi özel bir cilt yapısına sahiptir. Bu bölgenin hem derisi, hem de cilt altı destek dokusu olan yağ dokusu oldukça incedir. Bu yüzden dolayı bu bölgedeki deride kolajen elastin lifleri de daha ince ve gevşektir. Buna bağlı olarak yaşlanmayla beraber ciltteki ilk bozukluklar göz çevresi ve gözaltında oluşmaya başlar. Göz çevresi, yapısından kaynaklanan nedenlerle yüzün diğer bölgelerine göre deformasyonlara en açık bölgedir.

Günümüzde ışık dolgusu; birçok problemi sona erdiren, sadece gözaltı uygulamaları için üretilmiş, gözaltı dokusuna yayılan dolgudur. İçeriğinden kullanılan maddelerden dolayı göz etrafına gelen ışığı yansıttığı, cildi aydınlattığı ve canlandırdığı için ışık dolgusu olarak adlandırılıyor. Işık dolgusunun içeriği; sekiz tane amino asit, hylauronik asit, üç tane anti oksidan, mineral, vitamin ve uygulama sırasında ağrı olmaması için lokal anestezik madde içeren bir jeldir. İçerisinde içerdiği bu maddeler ile hücresel seviyede yapılanmayı sağladığı için göz çevresinde aydınlanma ve canlanma etkileri görülüyor.

Genellikle ışık dolgusu; gözaltında morluk, torbalanma, çukurluk, göz çevresi kırışıklığı oluşmuş her erişkine uygulanabilir. Kullanılan ışık dolgusu uygulaması morlukların rengini açıyor, çukurlukları dolduruyor ve hafif torbalarda da torba görünümünü azaltıyor. Böylece göz çevresinde oluşan kırışıklıkların açılmasında da etkili olan bir yöntem haline geliyor, göz çevresini ciddi şekilde yeniden yapılandırarak gençleştiriyor.