Belirgin elmacık kemikleri, yanaklarda hafif bir çukur ve çene hattının v şeklinde inmesi, daha kadınsı ve estetik bir yüz ifadesine sahip olmak anlamına gelir. 

Bu estetik oran özellikle Hollywood yıldızları arasında popüler olduğu için Hollywood yanak olarak bilinmekteydi. Daha önce bişektomi operasyonu ile yapılan bu estetik müdahale ipek serum ile ameliyatsız yanak inceltme sayesinde cerrahi kesi olmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir. 

İpek serum yanak inceltme, özellikle yanaklardaki yağ dokusunun fazla ve büyük olmasından şikayet eden kişilerde son derece etkili ve hasta memnuniyeti yüksek bir uygulamadır. Ameliyatsız yanak inceltme olarak bilinen İpek serum, aynı zamanda v yüz şeklini oluşturmakta kullanıldığı için İpek serum ameliyatsız yanak inceltme şeklinde formüle edilmiş bir uygulamadır. 

İpek Serum Ameliyatsız Yanak İnceltme Nedir ?

İpek serum ameliyatsız yanak inceltme, elmacık kemiklerinin daha yukarıda ve belirgin görünmesini sağlayan, lifting etkisi ile v yüz şeklini elde etmemize yarayan, son derece pratik ve güvenli bir medikal estetik uygulamasıdır. 

İpek serum cihazı sayesinde radyofrekans enerjileri doku odaklı kontrollü ısı ile yanaklardaki yağ hücrelerini küçültür. Derin dokulara uygulanan odaklı yüksek ısının neden olduğu sınırlı doku hasarı aynı zamanda kolajen üretimini tetikler. Yağ yastıkçıklarından boşalan yağ, lenfatik sistem aracılığyla vücuttan atılır. 

İpek serum ameliyatsız yanak inceltme sonrası yanaklardaki fazla yağ dokusu giderek çekilir, elmacık kemikleri belirgin hale gelmeye başlar, orta yüzde kolajen üretimine bağlı olarak bir sıkılaşma elde edilir, lifting etkisi ile yüz yukarı doğru taşınır.  

İpek serum ameliyatsız yanak inceltme, kadınlarda dişiliğin estetik oranı olarak tüm dünyada yüz güzelliğinde geçerli kriter haline dönüşen v yüz şeklini oluşturmamızı sağlar. 

İpek Serum Ameliyatsız Yanak İnceltme Nasıl Yapılır?

Kişiye özel tek kullanımlık ağız probları ile gerçekleştirilen ameliyatsız yanak inceltme uygulamaları, ağız içinden yapılır. Ağız probu aracılığıyla yağ yastıkçıklarına masaj hareketleri ile kontrollü yüksek ısı uygulanır. 
İpek serum olmadığı için önceden anestezi gerektirmez. Ameliyatsız yanak inceltme genellikle 3 seans olarak planlanır, her seans ortalama 30 dakika sürer,  seanslar arasına 7-10 gün kadar ara vermek idealdir.

İpek Serum Kimlere Yapılmaz ?

İpek serum uygulamasının işe yaraması için yanaklardaki yağ dokusunun büyük olması gerekir. Ameliyatsız yanak inceltme, yanaklarının büyük ve dolgun olmasından muzdarip olanlar için uygun bir ertetik müdahaledir. 

Eğer sorun cilt sarkması ya da yaşlanma sebebiyle dokuların zamanla çökmesinden kaynaklanıyorsa İpek serum ameliyatsız yanak inceltme doğru uygulama olmayabilir. 
İpek serum, yanak içindeki yağ yastıkçıkları büyük olmayan kişilere uygulanmaz. 

Ağız içinde açık yara, enfeksiyon olması durumunda uygulama, ağız içi tedavi edildikten sonra gerçekleştirilmelidir. 

Hamile kadınlar ve emzirmekte olan annelere ameliyatsız yanak inceltme yapılmaz. 

Elmacık kemiklerini belirgin hale getirmek için kullanılan birçok ameliyatsız yöntem ve estetik cerrahi uygulaması söz konusudur. İpek ameliyatsız yanak inceltme, yanak içindeki yağ yastıkçıklarının büyük olması durumunda kullanılan bir yöntemdir. 

İpek Serum Ameliyatsız Yanak İnceltme Uygulamasının Avantajları 

Teknolojinin hızla ilerlemesiyle sürekli gelişen medikal estetik uygulamaları, estetik cerrahisine alternatif olarak, bıçak altına yatmak istemeyen birçok kadın ve erkeğin hayallerini gerçekleştiriyor.  

Eskiden genç ve güzel kalmak için türlü acılara katlanan kadınlar günümüzde  güzellik uğruna her acıyı çekmeye o kadar hevesli değil diyebiliriz. Genleşip güzelleşirken daha az acı duymak, günlük yaşam konforundan kopmamak, iş hayatına ara vermemek, kadınlar arasında estetik bakımın önemli kriterlerinden biri haline dönüşüyor demek de mümkün. 

Peki, İpek serum ameliyatsız yanak inceltme uygulamasının ne gibi avantajları var?
 

  • Daha dişi ve estetik yüz hatlarına kavuşmanızı sağlar. 
  • Yüz ifadesini gençleştirir. 
  • Kolajen üretimini tetiklediği için lifting etkisi yapar, cildi sıkılaştırır. 
  • Ameliyatsız yanak inceltme uygulamasının maliyeti bişektomi ameliyatına göre daha ucuzdur. 
  • Yara iyileşme dönemlerine ihtiyacınız olmaz, uygulamadan sonra günlük hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. 
  • İpek serum ilk seans sonrası hızla etki etmeye başlar; bişektomi sonrasında olduğu gibi şişlik, ödem, morarma gibi süreçler yaşanmaz. 
  • Bişektomi ile yağ yastıkları kalıcı olarak  alındığı için ilerde orta yüzde çökme, sarkma gibi riskler söz konusu olabilir, İpek serum ameliyatsız yanak inceltme uygulaması doku eksiklemesine neden olmaz. 
  • İpek serum ameliyatsız yanak inceltme ağrısız acısız, 30 dakika gibi kısacık sürede ve çok daha uygun fiyatlara yapılır. 

 

Ameliyatsız yanak inceltme kalıcı mı?

İpek serum ameliyatsız yanak inceltme sonuçları ne kadar süre kalıcı sorusu en çok merak edilen konuların başında gelir. 

Ameliyatsız yanak inceltme uygulamasında yağ yastıkçıkları alınmadığı için kilo alma durumunda yanaklar yeniden büyüyebilir, eski haline dönebilir. Fakat bu çok sık karşılaştığımız bir durum değildir ve birden oluşması pek mümkün olmaz. İpek serum sonuçları uzun zaman kalıcıdır.

Lifting etkisi yapan ve kolajen üretimini tetikleyen bakımlarla desteklendiğinde İpek serum çok daha uzun süre kullanılabilir. 

İpek Serum ameliyatsız yanak inceltme kaç seans yapılır?

Genellikle 3 – 6 seanslık bir uygulama ile istenilen sonucu elde etmek mümkündür. Çok büyük yanaklarda belli aralıklarla uygulama yapmak koşulu ile ek seasn planlanabilir.  

Ameliyatsız yanak inceltme uygulaması ağrılı mı?

İpek serum anestezi kullanılmadan yapılan, acısız ve ağrısız, ameliyatsız yanak inceltmek uygulamasıdır. 

İpek Serum zararlı mı?

Ameliyatsız yanak inceltme uygulamasının bilinen bir yan etkisi yoktur. Uygulama sırasında hissedilen yüksek ısıdan hastanın zarar görmemesi ve rahatsızlık hissetmemesi için kontrollü ve kademeli olarak artırılır. İpek serum ameliyatsız yanak inceltmenin herhangi bir zararı yoktur.