Göz kapağı düşüklüğü söz konusu olan hastalar için operasyon yapılarak bu sorun çözümlenebilir. Üst Göz Kapağı Estetiği sayesinde hasta kısa sürede istediği görüntüyü elde edebilir. Bu operasyon sırasında bölgede yer alan fazla kas dokusu ve deri alınır.Genellikle ameliyat izi görünmeyen bu operasyonlarda kozmetik açıdan başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Göz kapağında meydana gelen sarkmalar çeşitli nedenlerle olabilmektedir. Yaş ilerledikçe insan vücudu yer çekimi etkisine karşı koyamaz. Bunun doğal bir sonucu olarak da ciltte ortaya çıkan sarkmalar zamanla kişiyi rahatsız edebilir.

Göz kapaklarındaki torbalar, ciltte oluşan gevşemeler ya da kırışıklıklar yaş almanın insana getirdiği sonuçlar arasında yer alır. Cildin çevresel etkilere yoğun olarak maruz kalması da yaşlanma etkilerini hızlandıran bir durumdur. Zararlı alışkanlıklar, stres, düzensiz bir yaşam veya uyku kalitesinin düşük olması gibi etkenler ciltte yaşlanmayı artıran etkilerdir.

Üst Göz Kapağı Estetiği Nedir?
Göz kapağında ortaya çıkan estetik sorunlardan biri de göz kapağı düşüklüğüdür. Bu görüntü kişiyi rahatsız ettiğinde bir operasyon yapılarak düzeltilebilir. Göz kapağında yer alan fazla deriyle birlikte kas dokusunun çıkarılması gerektiğinde bu operasyona ihtiyaç duyulur.

Genellikle ameliyat izi belli olmayan bir operasyondur. Bunun nedeni ise göz kapağının katlanma çizgisinden kesi oluşturulabilmesidir. Göz kapağı estetiği yapılırken üst göz kapağı ya da alt göz kapağı üzerinde çalışma yapılabilir. Hastanın durumuna bağlı olarak şekillenen bu süreçte başarılı operasyonlar yapılmaktadır.Tıp dilinde Blefaroplasti olarak adlandırılan bu operasyon son dönemlerde yaygın olarak tercih edilen bir uygulamadır. Göz kapaklarında oluşan sarkmalar yalnızca yaşlanma etkisi ile olmayabilir. Bazı durumlarda genetik etkiler ya da kazalar da bu tür bir duruma yol açabilmektedir. Enfeksiyonlar, travmalar göz kapağı sarkmalarına yol açabilen diğer nedenlerden birkaçıdır. Göz bölgesinde sarkma olan hastalar için bu operasyonlar uygulanabilmektedir.

Operasyon öncesinde hastanın kontrolleri yapılır ve bu süreçte gözün doğal kıvrımlarında çizimler gerçekleştirilir. Bu tür bir operasyonun kalıcı olarak etki ettiği görülür. Uzun bir süre hasta yeni bir operasyona ihtiyaç duymaz. Profesyonel anlamda hizmet veren hekimlerden danışmanlık alındığında bu tür operasyonlar kısa sürede başarılı şekilde tamamlanabilir.

Tecrübeli bir hekim nezaretinde yapıldığında risk unsuru da çok düşüktür. Bu nedenle güvenle yaptırılabilen operasyonlar arasında yer alır. Operasyonun ardından kısa süreli şişliklerin görülmesi olağandır. Bu durum geçicidir. Güvenle yapılabilen bir uygulama olması tercih edilme nedenleri arasında yer alır.