Dr. Ebru Durmuş olarak yine iddialı bir başlıkla ile karşınızdayız. Bu yazımızda liposuction hakkında merak edilen her şeyi cevaplamaya çalışacağız. Öncelikle sitemizde yer alan (http://www.drebrudurmus.com/liposuction) adresindeki bölümü kısaca özetleyelim. Bilindiği gibi liposuction bölgesel olarak yağlarınızdan kurtulmanıza olanak sağlayan bir işlem, İzmir'de başarılı bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bu hizmet ile kadınlar artık bölgesel yağlarına kolay ve kalıcı bir şekilde veda ediyor. Şimdi hiç vakit kaybetmeden liposuction nedir nasıl uygulanır? Öncesinde ve sonrasında neler yapılması gerekiyor bunlardan bahsedelim.

 

Liposuction Nedir?
Yağ aldırma olarak bilinen liposuction, özellikle diyet ve spor gibi yöntemlerle erimeyen basen, karın ve yüz bölgelerindeki dirençli yağ tabakalarına uygulanan cerrahi bir işlemdir. Liposuction yöntemi ile daha sıkı bir vücuda sahip olabilirsiniz.

 

 

Liposuction Kimlere Uygulanmaz?
Öncelikle bu işlemi yaptıracak olanların bilmesi gereken en önemli konu, liposuction bir zayıflama yöntemi değil, bölgesel yağ aldırma yöntemidir. Hastaların bunu göz önünde bulundurarak karar vermesi gerekiyor. Bunun dışında hamilelere ve emzirme döneminde olan bayanlara liposuction uygulaması tavsiye edilmemektedir. Her hangi bir yaş sınırı olmayan bu cerrahi işlemde orta yaşı geçkin kişilerde ek olarak karın germe v.b destekleyici operasyonlarla yapılması gerekebilir.
liposuction öncesi sonrası

Liposuction Nasıl Yapılır?
Bu işlemi yaptırmadan önce mutlaka alanında uzman ve deneyimli estetik merkezleri ve hekimler tercih edilmelidir. Liposuction işlemi yapılacak bölgeye 2-3 mm'lik kesikler oluşturulup yağ tabakaları eritilir ve bölgedeki yağ çeşitli araçlar ile vücuttan çekilmeye başlanır. Bu bahsettiğimiz yöntem klasik liposuction yöntemidir, son zamanlarda büyük talep gören ve kadınların ilk tercihi haline gelen lazerli liposuction işlemi ise klasikten biraz daha farklı ve etkilidir. Lazerli liposuction, ilgili bölgedeki yağlar lazer ışınları ile eritilir ve eriyen yağlar ince uçlu iğneler ile çekilir. Bir diğer yöntem ise yine lazer ışınları ile gerçekleşir ancak iğne yerine bu yağların idrar yolu ile atılması sağlanır.

 

 

Liposuction Sonrasında Neler Yapılması Gerekiyor?

 

 

İşlem uygulanan bölgelerde morarma ve kızarıklık bir iki hafta içinde geçmektedir. Ayrıca liposuction operasyonu gerçekleştiren doktorun verdiği talimatlara mutlaka uyulması gereklidir, korse giyilmesi ve düzenli olarak spor yapılması da tavsiye edilen liposuction sonrası yapılması gereken faaliyetler arasındadır.

Liposuction işlemi sonrasında eğer karın estetiği operasyonu da yaptırırsanız çok daha şık ve güzel bir görünüme sahip olabilirsiniz. Sitemizde yer alan karın estetiği operasyonları ile ilgili detaylı bilgiye www.drebrudurmus.com/karin-estetigi sayfasından ulaşabilirsiniz.