Estetik Güzellik Banner

GROWTH FACTOR BÜYÜME FAKTÖRÜ nedir?

Büyüme faktörü normal olarak deri içinde de bulunan ve hücre ceperin de kendisi ile özel olarak ilgili reseptöre bağlanarak hücrenin çoğalmasını ve farklılaşmasını sağlayan protein yapılardır. Bu yapılar başta hücre çoğalmasını arttırmanın yanı sıra özel bazı hücrelerden kollajen, hyalüronik asit elastin fibrillerin üretimini arttırmak leke oluşumunu azaltmak için aşırı melanin üretimini baskılamak veya saç kayıplarına saç büyümesini hızlandırmak gibi hücresel mesajlar taşıyabilirler. Bu yolla vücudun kendi eksiklerini kendisinin tamamlanması sağlabilinir.

Biomimetik Peptid Nedir?

Dermaheal 2002 yılından bu yana Biomimetik Peptidleri artırmakta ve geliştirmektedir. Vücudumuzda doğal olarak bulunan Büyüme Faktörlerine yapı olarak çok benzemeleri ve aynı mesajları taşımaları nedeni ile benzer klinik sonuçlar sağlar. 

Mikro İğneler

Dünyada “mesoroller” ve “microneedling” isimleri ile de bilinmektedir. Silindirik bir tamburun üzerine dizilmiş son derece ince, özel olarak hazırlanmış 192 adet iğneden oluşur. İğnelerin simetrisi, yapıldığı materyal, silindirin üzerinde kalan ve deriye girecek olan kısmın derinliği, iğne sayısı önemli kriterlerdir. Cilt üzerinde değişik endikasyonlara yönelik topikal ürünlerin (örneğin Dermaheal ) Dermaroller ile kombine kullanılarak deriye geçişinin artırılması Dermaterapi olarak adlandırılır.

Başlıca kullanım alanları:

1.    Dermatolojide topikal formüllerin transdermal geçişini 200 kata kadar artırır. Formülün derideki etkinliğini maksimuma ulaştırır. (Transdermal geçişinin artırılması – Dermaterapi). 
2.    Yeni kollajen, elastin, fibronektin, hyalüronik asit stimülasyonunu sağlayarak anti-aging etki sunar. 
3.    Melasma ve hiperpigmentasyonda kullanılabilir. 
5.    Geniş porlu cilt yapısının azaltılmasına yardımcıdır. 
6.    Cilt çatlaklarının (stretch marks veya sitrialar) görünümünü hafifletir. 
7.    Yanık skarlarında hareket kabiliyetinin artırılmasında (kontraktürün azaltılmasında) etkindir.


•    Güneş hassasiyeti yaratmaz. 
•    Yaz aylarında dahi kullanımı güvenlidir. Cildin bariyer özelliğine zarar vermez. 
•    Uygulama sonrası özel bakım gerektirmez. 
•    Hastalar uygulama sonrasında günlük hayatlarına devam edebilirler.