Estetik operasyonları arasında yıllardır zirveden inmeyen meme büyütme, yaz aylarının gelmesiyle daha çok ilgi odağı oluyor. Göğüs ebatlarını yetersiz bulan, simetrik olmayan ve farklı göğüs boyutlarına sahip olan kadınların yaptırdığı meme büyütme hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak ister misiniz? Dr. Ebru Durmuş uzmanları sizlere meme büyütme hakkında merak edilen her şeyi açıklıyor, sizde meme büyütme yada meme estetiği yaptırmak istiyor fakat kafanızda soru işaretleri mi var? O zaman bu yazı tam size göre! Bu yazımızı okumadan meme büyütme operasyonu yaptırmayın.

Güzellik kavramı kişiye göre farklılıklar gösterse de dolgun dudaklar, zayıf bir vücut ve diri göğüslere sahip olmak her kadının arzusudur. Kimi zaman genetik kimi zamanda sonradan oluşan çevresel faktörler nedeniyle istediği vücut hatlarına sahip olamayan kadınlar çareyi estetik ameliyatlarında buluyor. Günümüzde her 10 kadından birinin estetik yaptırdığını düşündüğümüzde oldukça popüler bir işlem olduğunu anlayabiliyoruz. Özellikle göğüs, genital bölge gibi dişiliğin simgesi olan kavramlar konusunda kadınların başvurduğu ilk yöntemler arasında estetik ameliyatları geliyor. Meme estetiğinin bir dalı olan meme büyütme işlemi de en çok yaptırılan estetik operasyonlarının başında geliyor. Kimi kadınlar sağlık sorunları nedeniyle bu estetik türünü tercih ederken bazı kadınlar ise tamamen dış görünümüne verdiği önemden dolayı meme büyütme estetiğini yaptırıyor.
 

Meme Büyütme Nasıl Yapılıyor?

Meme büyütme işlemi günümüzde iki yolla gerçekleşmektedir. Bunlardan birincisi hastanın kendi yağ dokusu kullanılarak gerçekleştirilirken ikincisi ise meme protezi adı verilen bir madde ile gerçekleşmektedir. Her iki uygulamanın da kendine göre belirli avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Son yıllarda bir çok estetik merkezi meme büyütme işlemlerinde protez yöntemini kullanmaktadır. Şimdi bu iki yöntem hakkında daha detaylı bilgiler verelim;

Meme Protezi ile göğüs büyütme : Protez, meme yapısının iç kısmına yada göğüs bölümüne yerleştirilir. Genellikle memenin uç kısmındaki kahverengi bölgesi kesilerek yada göğüs altından bir kanal açılarak gerçekleştirilen meme protezinin her hangi bir yan etkisi ve zararı bulunmamaktadır. Çeşitli protez türleri bulunmaktadır çoğunlukla silikondan oluşan meme protezleri düz yada tırtıklıdır, silikonlar yağ ve jellerden oluşmaktadır. Bu yöntem günümüzde en çok kullanılan meme büyütme tekniğidir.

Yağ Dokusu ile göğüs büyütme : Hastanın kendi yağ dokusunun göğüs bölgesine enjekte edilmesi ile gerçekleşir. Bu yöntem daha doğal gibi gözükse de bir süre sonra kalıcılığını yitirir. Vücudun çeşitli yerlerinden alınan yağların göğüsün alt kısmından iğneler ile doldurulması yöntemi olan bu operasyonun her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.
 

Kadınlar Neden Göğüslerini Büyütür?

Fiziksel olduğu kadar psikolojik olarak da sorunlar yaratan küçük memeler, kadınlar tarafından pek ilgi görmemektedir. Ayrıca sağlık konularında sıkıntı yaşayan kadınlar da meme estetiği yaptırmaktadır ağırlıklı olarak meme kanseri sonrası, yanık, kaza ve hamilelik sonrasında kadınlar meme büyütme ameliyatı olmaktadır. Dünya genelinde en çok meme büyütme işlemi A.B.D ve Arjantin ülkesinde yapılmıştır, Türkiye'de bu listede üst sıralarda yer almaktadır %90'lık başarı oranı ile meme büyütme işlemini Dr. Ebru Durmuş Merkezinde gönül rahatlığı ile yaptırabilirsiniz. Kadınların vücut gelişimi 18 ile 22 yaşına kadar devam eder, eğer meme büyütme yada herhangi bir meme estetiği yaptırmak istiyorsanız mutlaka bu yaş seviyesinin üstünde olmalısınız.
 

Meme Büyütmenin Riski Var Mı?

Bu işlemi yaptıracak olan kadınların en çok merak ettiği soruların başında meme büyütmenin tehlikeli olup olmadığıdır. Her estetik ameliyatında olduğu gibi meme büyütme işleminde de kendine özgü bir takım riskleri barındırmaktadır ancak bu riskler çok düşüktür ve çoğu kadında yaşanmaz. Meme ucunda his kaybı, vücudun protezi kabul etmemesi en çok görülen riskler arasındadır. Buradaki riskleri en aza indirmek birazda hastanın seçeceği doktorla alakalıdır, bunun için uzman hekimler tarafından meme büyütme işleminin yapılmalı ve kullanılacak ürünlerin kaliteli olması gerekmektedir. Dr. Ebru Durmuş olarak bizler gerçekleştirdiğimiz tüm estetik ameliyatlarında FDA* onaylı ürünler kullanmaktayız.

Meme Büyütme Ameliyatı Ağrı Yapar Mı?
Meme büyütme işlemi genel anestezi altında yapıldığı için ameliyat sırasında her hangi bir acı ve ağrı hissetmezsiniz. Ameliyat sonrasında ise hafif kas ağrıları yaşanabilir böyle bir durumla karşılaşırsanız mutlaka doktorunuza başvurun size özel ağrı kesiciler verilecektir. Meme büyütme estetiğinde en çok dikkat edilecek unsurlardan birisi de vücut oranıdır, hastanın göğüsleri büyütülürken mutlaka omuz, göğüs, boy ve kilo oranı hesaplanarak operasyon yapılmalıdır.

Meme Büyütme Fiyatları 2017
Meme büyütme operasyonları bir çok yöntemle yapıldığı için net fiyat vermek uygun değildir, kullanılacak malzeme, uygulanacak yöntemler ve hastanın durumu göz önüne alınarak ön muayene sonrası fiyat belirlenmektedir.