ameliyatsız estetik

Yaşla birlikte gelen sarkma cilt ve yağ birikimleri gözlere yorgun bir görünüm verir. İnsan vücudunda göz kapağı ince deri tabakasına sahip olduğu için kırışıklıklar ve sarkmaya daha eğilimlidir.


Fazla deri ve kasların çıkarılması ile hem üst hem de alt göz kapaklarında gözkapağı ameliyatı gerçekleştirilebilir. Özellikle, göz kapaklarındaki fazla yağlanma ve torbalanmalarda alınabilir.. Bu işlem hem alt göz kapağına hem de üst göz kapağına yapılabilmektedir. 


Göz kapağı estetiğinden kimler yararlanabilir?


Hem erkek hem de kadınlar Blefaroplasti yani göz kapağı estetiğinden faydalanabilir. Yaşlanma herkesin gözlerini etkiler ve ciltteki sarkmalar bir kişinin vizyonunu etkileyebilir.


Göz kapağı ameliyatı küçük bir kesi ile yapılan operasyondur. Üst göz kapağı cerrahisi için, küçük bir kesi göz kapağının kıvrım kısmından yapılır. İşlem sonrası fazla deri çıkarılmaktadır.

 

Alt göz kapağı cerrahisi, küçük bir kesi ile kirpik bitiminden yapılmaktadır. Küçük bir kesi açıldıktan sonra fazla cilt kırışıklıkları, şişkinlik ve torbaların görünümünü azaltmak için operasyon yapılmaktadır. Başka bir seçenek, bir transkonjonktival kesi, daha yara izi en aza indirmek için alt göz kapağında işlemi için de yapılabilir.

 

Eğer gözlerinin altında koyu halkalar mevcut ise kaldırmak için lazer, kimyasal soyma kullanabilir bu uygulamalar ile iyice görünümünü azaltabilir. 

 

Göz Kapağı Cerrahisi Sonrası


Ameliyattan sonra, gözlere soğuk kompres, verilecektir. Bir hafta sonra, dikişler alınacak ve size yeni, genç gözler elde edeceksiniz.