Saç ekimi, bir çok farklı teknik ile yapılan ve özellikle erkeklerin tercih ettiği bir estetik türüdür. Saçların döküldüğü ve artık bariz bir şekilde saç kaybının yaşandığı aşamada gerçekleştirilen saç ekimi daha kalıcı sonuçlar vermektedir. Uygulanan yöntemler kişinin saç yapısına ve tercih edilen estetik merkezine göre farklılıklar gösterebiliyor, geçmişten günümüze bilinen ve başarısı kanıtlanmış saç ekim yöntemleri ise şöyle sıralanabilir;
1-) FUT
2-) FUE
3-) DHI
4-) PRPGenel olarak bu yöntemlerin tamamında saçın seyrek yada hiç olmadığı bölgelere saç ekimi gerçekleştirilmektedir. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerin temel arzusu ise en iyi saç ekimi yöntemini kullanarak doğal ve kalıcı başarıyı yakalamaktır. Dr. Ebru Durmuş ve bir çok saç ekimi merkezi FUE teknolojisini kullanmaktadır bu yöntem oldukça etkili ve kalıcı sonuçlar vermektedir. FUT yönteminin daha gelişmişi ve daha doğal durmasını sağlayan FUE yöntemi ile ilgili merak ettiğiniz tüm sorular 0 (232) 421 30 64 numaralı telefondan bizlere sorabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlerin nasıl uygulandığını açıklayalım.

FUT Yöntemi ile Saç Ekimi
Saç ekimi alanında ilk ve klasik bir yöntem olan FUT, ensenin ve kulak arkasındaki kılların tek tek alınarak saç olmayan bölgeye dikilmesi ile gerçekleşmektedir. Bu dikim işlemi cerrahi bir işlem olduğu için ince bir çizik halinde iz kalmaktadır ve bu yüzden günümüzde pek tercih edilen bir yöntem değildir. FUT yönteminin bir diğer dezavantajı ise uzun aralıklı seanslar ile yapılıyor olmasıdır, bir seferde kulak arkası ve ense bölgesindeki kıllardan sadece 3.000 ile 4.000 tane alınabilir ve bunların hepsi tek tek dikildiği için ameliyat süresi ortalama 4 saati bulur. Kıl köklerinin alındığı bölgede yeni kıl oluşumu ortalama 6 ayı bulduğu için ikinci saç ekim işlemi bu süreden sonra yapılmaktadır.

Eğer saç ekimini yaptıracağınız bölge ufak bir alan ise tek seansta bu işlem tamamlanır fakat geniş bir alana saç ekimi yaptırmak istiyorsanız bu yöntem hem maliyetli hemde oldukça uzun süren bir işlemdir. FUT yöntemi için büyük ve saç ekimi konusunda deneyimli bir ekibe ihtiyaç vardır, doğal görünümü sağlamanın zor olduğu FUT saç ekimi yönteminde dikişler ortalama bir hafta sonra alınmaktadır.

FUE Yöntemi ile Saç Ekimi
Tıpkı FUT yönteminde olduğu gibi aynı bölgeden alınan saç köklerinin dikimi ile gerçekleşen FUE yönteminde uygulanan teknik biraz daha farklıdır. Punch isimli bir cihaz ile kıl kökleri iki yada üçerli halde alınarak işlem gerçekleşir, bir kaç gün arayla toplamda 5.000 saç telinin nakil edilebildiği FUE yöntemi ortalama 6-7 saatlik uzun bir operasyon ile gerçekleşmektedir. Saç ekimi yöntemleri arasında en çok tercih edilmesinin başlıca nedeni de doğal bir görünümü sağlamasıdır, ayrıca cerrahi bir işlem olmadığı için her hangi bir iz kalmamaktadır. Sadece kulak arkası ve enseden değil artık göğüs bölgesindeki kıllar da saç ekiminde kullanılmaktadır. Bu bölgedeki kılların yapısı ile saç yapısı aynı olduğu için saç ekimi işleminden sonra tıpkı saç gibi uzamaya başlamaktadır. Oldukça zahmetli ve uğraşı isteyen bu yöntemin fiyat bilgisi ve fue saç ekimi nasıl yapılır merak ediyorsanız Dr. Ebru Durmuş Merkezine gelebilirsiniz.

DHI Yöntemi ile Saç Ekimi
Diğer saç ekimi yöntemlerinin aksine DHI tekniğinde doğallığa en yakın sonuçlar alınması için alınan kıl kökleri hiç bir ek işlem yapılmadan direk deriye nakil edilir. Buradaki temel amaç saçların doğal haliyle yön bulmasını sağlamaktır DHI uygulanırken her hangi bir ağrı hissi yaşatmaz. Saçların tutunma direncini arttırmak için özel bir madde içerisinde bekletildiği için kişinin yaşam boyu kullanabileceği bir yöntemdir.

Prp Yöntemi Saç Ekimi
Bu yöntem oldukça detaylı ve mutlaka uzman hekimlerin gerçekleştirmesi gereken bilgiler içermektedir. Prp yönteminde saç ekimi yaptıracak olan kişinin kanından alınan plazmanın güçlendirilerek saç ekimi yapılacak olan yere enjekte edilmesi ile uygulanmaktadır. Bu yöntem ayda bir defa yapılmaktadır, toplamda bir yılda tamamlanan bir saç ekim işlemidir.

Eğer sizde saç ekimi yaptırmak için doğru bir merkez arıyorsanız Dr. Ebru Durmuş Estetiği tercih edebilirsiniz, saç ekimi izmir fiyat aralığı değişiklik göstermektedir bunun için en sağlıklı sonucu merkezimize gelerek öğrenebilirsiniz.