Estetik Güzellik Banner

Ağız yolu veya damar enjeksiyonu ile alınan ilaçlar her zaman istenilen noktalara kadar nüfuz edememektedir. Bu nedenle problemli bölgelere yapılan direk aktif maddelerin enjeksiyonu çok daha etkili olmaktadır. Mezoterapi kısa ve ince uçlu iğnelerle derinin altına aktif maddeleri enjekte etmek şeklinde uygulanır.

Farklı tedaviler için kullanılan mezoterapinin her uygulama bölgesi için de ayrı bileşenleri vardır.

Örneğin bölgesel zayıflamada kullanılan selulit mezoterapisinde lipolitik (yag eritici) ilaçlar, dolaşim düzenleyici ilaçlar, sellülit giderici ilaçlar kullanılırken yüz mezoterapisinde ise cildin alt dokusunda kollajen üretimini arttırıcı cildi besleyici vitamin ve minerallerce zengin bir kokteyl uygulanır.

Mikro enjeksiyon yöntemi ile 1mm ile 5 mm arası ve birer santim aralıklarla enjekte edilir.

Selülit Mezoterapisi

Bel, basen, karın, üst bacak, omuz, kol gibi yağlanmaya müsait bölgelerde bölgesel incelme ve selülit tedavisinde kullanılır. İlaçların yoğunluğu ve kombinasyonu hastaya göre değişir. Sellülit kokteylinde kullanılan ilaçlar; Caffeine, Prokain, L-arnitine, Aminophylline, Lidokain, Conjonctyl, Buflomedil, Pentoxiphylline ve Esberiven dir. 
Tedavi hastanın durumuna göre 5-15 seans uygulanır. Bu tedavi sırasında yağlı, kızartma türü yiyecekler, tuz, alkol, katı yağ, kafeinli gıdalar, sigaranın azaltılması ve İçilen su miktarı 3 litreye çıkarılır, yürüyüş ve yüzme gibi sporlar tedavinin etkinliğini arttırır. 
Asla unutulmamalıdır ki mezoterapi bir zayıflama yöntemi değildir. Uygun diyet ile birlikte uygulandığı zaman daha etkili bir incelme sağlar.

Yüz mezoterapisi (mezolifting) nedir?

Mezolifting, deri içine mikroenjeksiyon yöntemi ile hücre yenilenmesini ve yeni liflerin oluşumunu sağlayan kokteyl serum enjekte edilir. Bu Kokteyl cildin elastikiyetini artırarak, cilt (yüz ve boyun bölgesi) daha fazla su tutarak, nem oranını arttırır ve daha parlak, taze bir görünüme kavuşur. . Seanslar kisiye göre değişmekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans; daha sonraki ay 15 günde 1 seans; ve sonrada ayda 1 seans idame tedavisi seklinde düzenlenmektedir. İlk uygulamadan itibaren pırıltılı bir cildi gözlemleyebilirsiniz. Akebinde cildiniz daha gergin ve parlak sağlıklı bir görünüme kavuşur.

Saç mezoterapisi nedir?

Günde 50 -100 adet saç dökülmesi normaldir. Fakat bunun üzerine çıkan dökülmelerde saç Mezoterapisi ile dökülmeyi iyileştirmek ve kontrol altına almak mümkündür. Saç mezosunda sonuçlar yüz güldürücü ve kalıcıdır. Dermis içine yapılan bu enjeksiyon ile hücresel metabolizmayı uyarır ve dokuları canlandırır. Seanslar kişiye göre değişmekle birlikte ilk ay, 3 veya 4 seans; daha sonra 15 günde 1 seans; ayda 1 seans idame tedavisi şeklinde düzenlenmektedir.