ameliyatsız estetik

Günümüzde bir çok kadında sıklıkla karşılaşılan, özellikle yaz aylarında kadınların kabusu haline gelen selülitler artık sorun olmaktan çıkıyor. Dr. Ebru DURMUŞ, Mycode teknolojisi ile ağrısız ve cerrahi bir işlem gerçekleştirmeden selülitleriniz için kalıcı tedavi hizmeti veriyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte selülit artık tedavisi olan bir sağlık sorunudur. Bu sayfamızda sizlere selülit nedir? Nasıl oluşur? ve tedavi yöntemleri hakkında geniş bilgiler sunacağız.

Selülit Nedir?
Yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması nedeniyle hücrelerde sertleşme ve bozulmalar meydana gelir. Bozulmalar deri ile doku arasında boşluklar oluşmasına neden olur ve bu duruma selülit denir. Derinin altındaki yağ tabakasında oluştuğu için diyet ve spor yapmak selülit tedavisi için etkili bir yöntem değildir.

Selülit Nasıl Oluşur?
Selülit, bölgedeki kan dolaşımının yavaşlaması sonucu meydana gelmektedir. Kan dolaşımının yavaşladığı bölgede damardan doku sıvısı çıkar, çıkan bu sıvı bağ dokusu ile kaplanır ve deri altında boşluklara ve portakal görünümüne neden olmaktadır.

Selülit Dereceleri
selülit tedavisi ve fiyatları Selülitler üç farklı derecede incelenmektedir.
1. Derece : Başlangıç seviyesindeki bu durum dışarıdan gözle görülmez, derinin elle sıkıştırılması sonucu görülebilir.
2. Derece : Orta seviyede olan bu rahatsızlık dışarıdan bakıldığında çok belli olmasa da görülebilir.
3. Derece : Ağrılara varan ve oldukça belirgin şekilde gözüken rahatsızlıktır.

Selülit Nasıl Önlenir?
Aşağıda yer alan öneriler bölgesel selülit oluşumunu engellemek için tavsiye edilmekte olup var olan selülitlerinize çözüm değildir.
Karbonhidrat ve yağlı besinlerin dengeli bir şekilde tüketilmesi gereklidir.
Tuz tüketimi en aza indirilmelidir.
Bol ve dengeli olarak su tüketilmeli. (Günde 2-3 LT su içilmelidir)
Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Kafeinli ve gazlı içecekler tüketilmemelidir.

Selülit Tedavi Fiyatları

Selülit tedavi fiyatları değişiklik gösteren bir durumdur. İşlem yapılacak bölgenin yeri, bir yada birden fazla alana yapılacak olması ve seans sayısı selülit tedavisi fiyatlarını belirleyen etkenlerdir.

Selülit Tedavisi Sonuçları
Yapılan işlemlerin kesin sonuç verebilmesi selülitin derecesine göre farklılık göstermektedir. Yukarıda söz ettiğimiz birinci ve ikinci derecedeki rahatsızlıklar tamamen çözülebilmektedir, üçüncü derecedeki selülit sorunları ise daha alt seviyeye inmektedir. Dr. Ebru DURMUŞ olarak en etkili ve kalıcı olarak selülit tedavi işlemleri gerçekleştirmekteyiz.

 

Selülit Tedavi Yöntemleri

Firma olarak selülit tedavisinde MYCODE alt yapısın kullanıyoruz. Bu yöntem hakkında daha detaylı bilgiye Selülit Tedavisinde Etkili Yöntem : Mycode sayfamızdan ulaşabilirsiniz. Başarısı dünya çapında kanıtlanmış bu yöntem sayesinde selülitlerinizden kalıcı bir şekilde kurtulabilirsiniz. Şimdi sizlere selülit tedavisi hakkında en çok sorulan, merak edilen soruları ve cevaplarını verelim;

Selülit Tedavisi Ne Kadar Sürer?
Kişinin cilt yapısına göre farklılık gösterebilen selülit tedavisi normal şartlarda 8 ile 10 seans arası sürmektedir. Yukarıda bahsettiğimiz selülit dereceleri açısından net rakam veremediğimiz için mutlaka doktorunuzdan bu konu hakkında bilgi alınız.

Tedavi Öncesi Neler Yapılmalı
Bu dönem aralığında soğuk suyla masaj yapmak bölgedeki kan dolaşımını arttıracağı için etkili bir yardımcı yöntem olacaktır. Ayrıca yağlı yemeklerden uzak durmak ve spor yapmak hem selülit tedavisi öncesinde hemde sonrasında en etkili yöntemler arasındadır. Ayrıca tedavi öncesinde krem veya kimyasal maddelerin operasyon yapılacak bölgeye sürülmemesi önerilmektedir.
izmir selülit tedavisi
Selülit Tedavisi Kimlere Uygulanmaz
Selülit tedavisi için uygulanan lazer yöntemi hamile, karaciğer ve böbrek rahatsızlığı olanlara ve herhangi bir cilt hastalığı bulunanlara uygulanmaz.

Selülit Tedavilerinin Yan Etkisi Var Mı?
Lazerle gerçekleştirilen selülit tedavilerinde her hangi bir yan etki bulunmamaktadır. İşlem sırasında ve sonrasında geçici kızarıklıklar ve kaşıntılar normaldir.

Selülit Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanır?
Bu işlem ağırlıklı olarak karın, kalça, basen ve bacak bölgelerine uygulanır. Eğer sizde selülit tedavisi izmir şehrinde başarılı bir yer arıyorsanız Dr. Ebru DURMUŞ tercih edebilirsiniz.