estetik guzellik

Kadınlar için dudak güzelliği çok önemlidir, gülüşlerini, beyaz bakımlı dişler ile dolgun biçimli dudaklar belirler. Genlerimiz yüzünden dudaklarımız ince olabilir yada yaş ilerledikçe yağ dokusunun azalması, ağız kenarında beliren kırışıklıklar, zamanla yine ağız kenarında oluşan sarkmalar yüzünden dudaklarımız da şekil bozuklukları ortaya çıkar. Bu durum yaşlı görünmeye, estetik açıdan öz güven eksikliğine yol açar bu gibi durumlarda dudak estetiğine ihtiyaç duyarız.
 

DUDAK DOLGUSU YAPTIRMADAN ÖNCE SORMANIZ GEREKENLER

Dudak dolgusu yaptırmaya karar verdiğinizde öncelikle sorgulayacağınız şey, işlemi yaptıracağınız uzmanın işinde güvenilir olup olmadığı, işlem öncesi ve işlem sonrası yapılmaması gerekenler, işlemin ne kadar dayanma süresi olduğu, vücudunuza alerjik veya yan etkisi olup olmadığı kullanılan ürünlerin FDA onay listesinde olup olmadığı sorgulanmalıdır. Dr. Ebru DURMUŞ uzman kadrosu ile tüm dudak dolgusu ile ilgili tüm sorunlarınıza ve sorularınıza yardımcı olmaktadır.


Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

dudak dolgusuDudak estetiği olmak istiyorsanız öncellikle nasıl bir dudak istediğinizi belirlemeniz lazım. Çünkü çok farklı dudak tipleri var. Bu dudak tiplerinden hangisinin sizin yüzünüze daha çok gideceğinden emin olmanız gerekir. Tabi bunu belirlerken yüzünüzün genel hatlarıyla uyumlu olmasına ve dudağınız yapısına uymasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca cerrahınızın size sunacağı seçenekleri ve tavsiyeleri dikkate almanızı da öneririm.
İnce ve düz dudaklar yüzün olduğundan daha yaşlı ve mutsuz görünmesine neden olur.  Gülüş estetiği açısından da kişileri rahatsız eder. Yüzün genel hatlarına uygun dolgunlukta bir dudak ifadeyi yumuşatır, yüze sıcak bir ifade katar, gülümsemeyi güzelleştirir ve yüzün diğer uzuvlarının güzelliğinin ön plana çıkmasını sağlar.

Dudak dolgusu yöntemiyle kullanılan dolgu maddesi kolajenden elde edilen yumuşak jölemsi malzemedir. Dolgunun kullanım yerine ve şekline göre birkaç çeşidi var. Biz bunları kalıcı ve kalıcı olmayan şekilde iki ana çeşide ayırıyoruz. Kalıcı dolgular geri dönüşümü olmadığı için güvenli çok güvenli değildir. Bu yüzden de çok gerek duyulmadıkça kullanılmamaktadır.
Dudağın çizgisi ve kalınlığı belirli olduğu için bu bölgelerin herhangi bir şekilde artırılması mümkün değildir. Bu yüzden işlemin amacı mevcut dudağa en az noktaya, düşük miktardaki dolguların doğru yerleştirilerek hacim kazandırmaktır.
 

Dudak Dolgusu İzmir

Her alanda olduğu gibi doktorlarında kendilerine özel teknik ve tarzları bulunmaktadır. Çoğunlukla doktorlar dudak dolgusu işlemlerinde hyaluronik yöntemini kullanmaktadır. Bir çok estetik hizmetlerine oranda daha uygun fiyatlı olan dudak dolgusu İzmir'de sıkça yaptırılan operasyonlar arasındadır. Tedavinin etkisi hemen gözükmekte olup tam ve sağlıklı sonuçlar almak için 24-48 saatin geçmesi beklenmelidir. Kullanılan ince uçlu iğneler nedeni ile dudak dolgusu sırasında çok hafif ağrılar hissedilebilir. Oldukça kısa süren bu işlemler sırasında buz ile tampon uygulaması da gerçekleştirilmektedir.

Dudak Dolgusu İşleminden Önce ve Sonra

Dudak dolgusu işleminin yapıldığı günün öncesinde kan sulandırıcı, ağrı kesici ve balık yağı gibi B vitamini olan şeyler tüketilmemelidir. Operasyon sonrasında dudaklarda hassasiyet artacağı için soğuk veya sıcak yerlerde uzun süreyle durulmaması gerekmektedir.