ameliyatsız estetik

Hamilelik, normal doğum, yaş, kilo gibi nedenler vajina kaslarında gevşemeye yol açabilir. Artık vajina estetiğinde yepyeni bir tedavi yöntemi var: 'Lazerle Vajina Daraltma':'CO2


Kadın cinsel organları hamilelik, normal doğum, kilo alımı, sigara, hormonal bozukluklar, menopoz ve yaş gibi nedenlerle dinamiğini ve fonksiyonunu kaybedebilir. Bu da vajina kaslarında gevşeklik, vajina kanalında genişleme ve şekil bozuklukları gibi sorunlara yol açabilir. Kadın cinsel ilişkide yetersizlik duygusu, estetik kaygısı ve özgüven problemi yaşayabilir.

Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi CO2 Nedir?

Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen bu sorunu, CO2 (Lazerle Vajina Daraltma ve Yenileme Sistemi) ile kolayca çözebiliyoruz. CO2  bir fraksiyonel karbondioksit lazer olup yeni ve eşsiz lazer teknolojisi sayesinde ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmeden, çok kısa bir sürede vajina kanalını sıkılaştırıyor. İşlem gün içinde 15 20 dakika gibi kısa bir sürede uygulanabiliyor ve hasta hemen normal yaşantısına devam edebiliyor. Uygulama esnasında ya da sonrasında acı yaşanmıyor ve komplikasyon oluşmuyor.


CO2 nasıl etki etmektedir?

Lazer enerjisi vajinal mukoza dokusuna etki ederek kollojen üretimini stimüle eder, vajinal kayganlığı arttırır ve vajinal duvarların doğal şekline dönmesini sağlarken dehidrasyon (Kuruluk) gibi problemleri ortadan kaldırır, vajinal dokunun fonksiyonel olarak  iyileşmesini sağlar.


Bu sayede vajinal kuruluk ve elastikiyet kaybı sonucunda oluşan ve cinsel birleşme sırasında problem yaratan kaşıntı, tahriş ve ağrının ortadan kaldırılması mümkün hale gelir. Sonuç olarak bu yolla tedavi edilen hastaların büyük bir çoğunluğunun cinsel ve sosyal hayat kalitelerinde önemli derecede gelişme yaşandığı rapor edilmiştir.


Fraksiyonel karbondioksit lazer enerjisi eğer vajinal sarkma ve kaslara bağlı bir problem yoksa vajinal doku kaybı sebebiyle meydana gelen vajinal atrofiyi etkin bir şekilde tedavi eder.


Bu stimülasyon ve yenilenme işlemi dokulara ve hücrelere etki ederek bir kaç haftada tamamlanır. Sonuçlar tedavinin bitmesinden 1 / 1.5 ay sonra çarpıcı çekici bir şekilde görülmeye başlanır.

Neden Lazerle Vajina Estetiği?

-Ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor (non-invasive) 
-Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor
-15-20 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor
-Günlük yaşantıya hemen dönülebiliyor
-Yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm 
-Komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem

CO2 Lazer Teknolojisi Hangi Durumlarda Kullanılıyor?

-Vajinal Daraltma (vaginal tightening) 
-Vulva deri rengi açma (whitening)
-Rahim Ağzı Yaraları (Cervikal dysplasia) 
-Genital siğiller (condylomalar) ya da tüm vücut siğilleri, nasırlar 

Kişide Östrojen Eksikliği ve Vajinal Şekil Bozukluğu Sonucu Oluşan ;
- Vajinal gevşeklik,
- Vajinal kaşınma, 
- İritasyon,
- Vajinal Kayganlık ve Kuruluk Problemleri, 
- Cinsel İlişki Sırasında Acı Duyma (Dyspareunia) gibi
SOSYAL HAYAT KALİTESİNİ BOZAN BU RAHATSIZLIKLARDAN CO2 TEKNİĞİ İLE KURTULACAKLAR

Sık Sorulan Sorular:

Cinsel estetik ameliyatı ihtiyacı olan hastaların şikayetleri nelerdir?


Bu hastaların öncelikli olarak estetik açıdan sorunları bulunmaktadır. Fiziki görünümdeki sorun da hastanın psikolojisine olumsuz etki etmekte, cinsel ilişki sırasında konsantre olamama gibi problemler karşımıza çıkmaktadır. Yine vajinanın geniş olduğu durumlarda, cinsel haz alamama, vajen içinden ses gelmesi, labiumların kıvrılarak vajen içine girmesi ve ağrı yaratması, yine kıyafetlerde ve mayo giyerken sorun yaşamaları sayılabilir.

Cinsel estetik problemlerin nedeni nelerdir?

Başta genetik ve yapısal nedenler, aşırı kilo alıp verme, normal doğum, fazla sayıda doğum, bebeğin iri olması, sık kürtaj başlıca nedenlerdir.

Doğum yapmamış bayanlarda vajen daraltma ameliyatı ya da labioplasti ameliyatı yapılabilir mi?

Özellikle yapısal nedenler, genetik nedenlerle vajeninanın geniş olduğu durumlar, ya da labiaların sarkık olduğu durumlar sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Hatta bazı bakire bayanlarda bile labialarda sarkıklık olmaktadır. Bu operasyonlar doğum öncesinde, labioplasti ise bakire bayanlarda da yapılabilir. Kızlık zarı ile bir ilgisi yoktur ve zarar vermez. Bu kişiler ileride normal doğum yapabilir.

Vajinal estetik operasyonlarından sonra nelere dikkat edilmelidir?

Operasyon sonrasında, doktor kontrolleri ve pansumanlarınızı aksatmamalısınız. Operasyon sahasını sıcak su ile temas ettirmeyiniz. 4-5 gün sonra normal banyonuzu yapabilirsiniz. Cinsel ilişkiden yaklaşık 1 ay boyunca kaçınmalısınız.