Estetik ameliyatlar

BACAK ŞEKİLLENDİRME

BACAK EĞRİLİKLERİNİN DÜZELTİLMESİ

Bacak eğriliklerinin düzeltilmesi 2 şekilde olabilir;

Silikon Protezler

Silikon protezler yerleştirilebilir, yağ dokusu veya doku kokteyli enjekte edilerek burası kalınlaştırılabilir. Silikon protezler meydana gelebilecek komplikasyonlar nedeniyle tarafımızdan tercih edilmemektedir

Doku Enjeksiyonu (Yağ veya doku kokteyli )

Kliniğimizde doku enjeksiyonu yağ veya doku kokteyli yapılarak bu eğrilikleri istediğimiz kadar düzeltme imkanına sahibiz. Bu teknik ve sonuçları, geçtiğimiz aylarda Amerikan Plastik Cerrahi dergisinde yayınlanmış ve sonuçları takdim edilmiştir. Bu yöntem ile buradaki kalınlaştırma sadece kendi dokularımızdan teşekkül ettiği için, bir yabancı cisim reaksiyonu ihtimali de ortadan kalkar. Silikon protezde olduğu gibi bu yöntemde aksine kemiğe, kaslara bir zarar oluşmamaktadır. Diğer bir avantajı ise 2-3 kere tekrarlanan bu doku enjeksiyonlarıyla istediğimiz bölgelere istediğimiz kalınlığı ve şekli verme imkanımızın olmasıdır ki bu durum ayrı bir avantaj olarak görülmektedir.

Lazer Yardımlı Liposuction

Son yıllarda lazer teknolojisinde çok büyük gelişmeler olmuştur. Lazer teknolojisindeki yeniliklerden biri lazer lipolizdir. Lazer lipoliz ile orta derecedeki yağ fazlalıklarından ciddi risklere girmeden ve ağrısız bir şekilde kurtulmanız mümkündür.

Lazer Yardımlı Liposuction kimlere uygulanır ?

Tüm vücutta veya birden çok bölgesinde dirençli yağ birikimi olan hastalarda lazer lipoliz ile birlikte lazer yardımlı liposuction uygulanır. Bu durumda klasik liposuctionda görülebilecek cilt sarkmaları ve düzensizlikleri azaltarak elde edilen sonucun daha da iyi olmasını sağlar.

Lazer Yardımlı Liposuction’ın vücutta uygulandığı bölgeler nerelerdir?

Klasik liposuction yöntemleriyle vücut şekillendirmenin zor olduğu ve daha çok sarkabilecek kol içleri, çene altı gıdı bölgesi, boyun, üst karın bölgesi, sırt, ayak bilekleri gibi bölgelerde dahil olmak üzere orta derecede yağ birikimi olan tüm vücut bölgelerine kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Lazer Yardımlı Liposuction uygulaması nedir ?

Lazer lipoliz ilk uygulanmaya başladığında az veya orta düzeyde yağ birikimi olan hastalarda lazer ile yağlar parçalanıp bölgeden çekilmeden bırakılıyordu. Hastaların takibi sırasında özellikle orta derecede yağ birikimi olan hastalarda lazer lipoliz sonrası yeterince egzersiz yapılmadığında serbest hale gelmiş yağların vücut tarafından tamamen parçalanmayıp bir miktar serbest yağın sağlam yağ hücreleri içinde birikim yaptığı tespit edildi.

Bu nedenle orta derecede yağ birikimi olan hastalarda lazer lipoliz sonrası serbest yağların vücutta bırakılmayıp ince kanüllerle çekilerek vücuttan uzaklaştırılması gerekir. Bu kanüller normal liposuction kanülleri gibi yağı rendeleyip uygulamaya gereksiz bir travma eklemez. Bu kanüllerin delikleri yuvarlaktır ve sıvı haldeki yağın çekilmesini sağlar. Ayrıca normal liposuctionda kullanılan kanüllere göre çok daha incedir (1,8-2mm).

Lazer Yardımlı Liposuctionda nasıl uygulanır ?

Öncelikle uygulama yapılacak olan bölge temizlenir. 1-2 mm'lik bir kesi yapılır. Bu kesiden lazer atımını yapacak olan fiberin geçtiği 1 mm çapındaki kanül denilen metal bir boru cilt altına yerleştirilir. Bu kanülün boyutu kalçadan iğne olduğunuzda kullanılan enjektörün iğnesi kadardır. Kanül yardımı ile yağ birikimi olan katmanda lazer atışı yapılarak yağ hücreleri parçalanır. Serbestleşen yağlar ince bir kanül ile çekilerek vücuttan uzaklaştırılır. Bölgenin genişliğine ve yağ birikiminin miktarına göre lazerin uygulanma süresi farklıdır.

Uygulamada ağrı olmaz. Hem sedasyon uygulanır hem de hedef bölge lokal anestezik madde ile uyuşturulduğu için uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissedilmez.

Uygulama ne kadar sürer ?

Uygulama her bölge için 20-30 dakika kadar sürer.

Uygulama sonrası ağrı olur mu ?

İşlem sonrası dayanılamayacak bir ağrı oluşmaz. Alanın genişliğine bağlı olarak 1-2 gün kadar dinlenip sosyal hayatınıza dönebilirsiniz.

Lazer Yardımlı Liposuction sonrası hastanın yapması gerekenler nedir ?

Lazer Yardımlı Liposuction sonrasında 10-15 gün kadar korse kullanılması gerekir. 10. Günden itibaren yumuşak masaj önerilir.

Sonuç hemen görülür mü ?

Sonuç hemen görülür ancak ideal görünüme birkaç ay içinde ulaşılır.
Lazer lipolizin etkisi kalıcıdır. Çünkü operasyonda yağ hücrelerinin sayısı azaltılır. Yağ hücrelerinin sayısı ergenlikten itibaren sabittir ve artmaz.

Yan etkisi nelerdir ?

Hafif bir ödem görülebilir. Anestezik madde enjeksiyonuna bağlı morluk görülebilir. Bunun dışında ciddi bir yan etkisi ve riski yoktur.