İzmir'in meme estetiği konusunda en başarılı operasyonlarına imzasını atan Dr. Ebru Durmuş, sizlere göğüs büyütme hakkında hiç bir yerde bulamayacağınız önerileri ve püf noktaları açıklıyor. Kadınlar estetik ve güzellik konularında önceliği her zaman doğal yollarda arıyor leke tedavileri, kırışıklıklar ve göğüs büyütme yöntemleri ise bunların başında geliyor. Her birinin farklı tedavi yöntemleri olması da kadınların kafasını karıştırıyor, bu sayfamızdan öğreneceğiniz bilgiler sayesinde estetik alanında kullanılan doğal yöntemleri detaylı bir şekilde öğrenebileceksiniz. Ancak hepsinden önce uygulama yapacağımız bölgemizi iyi tanımamız ve analiz etmemiz gerekiyor, bizler size bugün göğüs büyütme yönteminden bahsedeceğimiz için öncelikle göğüs ve meme bölgesini tanıtarak başlayacağız.
 

Göğüs Bölgesini Yakından İnceleyelim

Meme, kısaca içeriği yağ ve kaslardan oluşan bir yapıya sahiptir bu yağ ve kas aralarında ise süt kanalları bulunmaktadır. İçeriğinden anlayacağınız gibi kadın ve erkek memeleri yapısal bakımdan oldukça farklıdır. Kadın memeleri yaşam boyunca sizinle birlikte büyümektedir, memenin boyutunu oluşturan etken ise içerdiği yağ miktarıdır. Meme içerisinde bulunan yağlarda kendi içlerinde üçe ayrılmaktadır, bunlar sırası ile;
 

İç Yağlar; İç organlar ile karın bölgesi arasında yer almaktadır.
 

Deri Altı Yağlar; Derinin altında yer alan ve bütün vücudu kaplayan bölümdür. Fazla olması kişinin kilo, boy ve vücut türüne göre farklılıklar göstermektedir.
 

Kas Arasındaki Yağlar; İsminden de anlaşılacağı gibi kasların arasında yer alan yağ parçalarıdır. Buradaki yağlar kasların hareket etmesine olanak tanır.
 

Kadın memesinin hacmini oluşturan yağ türü ise deri altı yağlardır. Bu bölgedeki yağların çok yada az olması göğüs ebadını belirlemektedir.
 

Göğüs Boyutunu Etkileyen Faktörler

Yukarıda belirttiğimiz gibi yağ miktarı göğüs boyutunu belirliyor ancak bunun dışında dış fiziksel etkenlerde bu yağın oluşumunu etkilemektedir. Aşağıdaki resimde kilo vermeden önce ve sonraki göğüs bölgesi boyutları yer almaktadır.

meme büyütme öncesi - sonrası

Görüldüğü gibi vücuttaki yağların erimesiyle kilo verilirken, göğüs bölgesindeki yağlarda da azalma meydana gelmektedir. Bu gibi kilo vermelerden sonra kadınlar en çok "sarkık meme tedavisi" yaptırmaktadır. Aynı düşünce mantığı ile aşırı kilo alındığında memelerin büyüdüğünü söyleyebiliriz.
 

Meme Büyütme Yöntemleri

Konumuzun esas önemli olan kısmı ise meme büyütme yöntemleridir. Ülkemizde pek çok kadın meme boyutlarından memnun değil, kimisi göğüslerini oldukça küçük buluyorken kimi kadınlarımız ise göğüslerinin aşırı büyük olmasından şikayetçi oluyor, aslında gerek meme küçültme gerekse de meme büyütme işlemleri günümüzde pek çok estetik merkezi tarafından yapılmakta ancak çoğu kadın cerrahi işlemlerden önce doğal yöntemleri tercih ediyor. Şu bir gerçek ki ne kadar doğal yöntemleri önersek de meme gibi cerrahi işlem gerektiren estetik operasyonlarda kalıcı bir çözüm aranıyorsa mutlaka uzman bir hekime danışılmalıdır.
 

Doğal yöntemlerin başında ise egzersiz yani spor geliyor, bildiğiniz gibi sağlıklı bir yaşam için spor şart! Hem kötü alışkanlıklardan uzak durmak hemde vücudu sürekli çalıştırmak için yapılan spor sayesinde fit bir vücuda sahip olabiliyorsunuz ancak sadece sporda meme büyütme yada meme dikleştirme için yeterli olmuyor. Spor yaparak sadece göğüs sarkmalarını bir süreliğine engel olabiliyorsunuz. Eğer tercihiniz doğal yollar değilde kalıcı ve profesyonel anlamda bir işlem ise " Kadınların En Çok Yaptırdığı Estetik Türü : Meme Büyütme " sayfasından kurumsal bir şekilde hizmet alabilirsiniz.
 

Eğer doğal yöntem tercih ediyorsanız dengeli beslenmeye dikkat etmelisiniz. Süt ürünleri, faydalı yağlar barındıran ürünler (fındık, balık, zeytin) ve bol su tüketimi doğal meme büyütme yolunda size oldukça katkı sağlayacaktır. Aynı şekilde tüm meyve ürünleri de cildinizin genç kalmasına dolasıyla daha diri göğüslere sahip olmanıza olanak tanımaktadır, Dr. Ebru Durmuş olarak sizlere en doğru ve sağlıklı bilgiler vermeye çalışıyoruz bu yüzden meme büyütme yöntemleri adı altında her hangi bir bitki, küre, maske veya ek takviye gıdası önermiyoruz çünkü bu tür yöntemler henüz doğruluğu kanıtlanmamış ve ters etki yaratabilmektedir. Göğüs büyütme yöntemi ile ilgili aklınıza takılan her hangi bir soru varsa Whatapps hattımız 0 553 026 75 47 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.