Selülit, derinin alt kısmında aşırı birikmiş ve dağınık yağ hücrelerine verilen isimdir. Özellikle kadınların kalça ve bacak bölgelerinde portakal kabuğu şeklinde görülen selülit tedavisi için günümüzde kullanılan en etkili yöntem İpek Serum'dur. Bugün Dr. Ebru Durmuş olarak sizlere selülit tedavisinde kullanılan ve etkisi kanıtlanmış "İpek Serum" hakkında detaylı bilgiler vereceğiz ama öncesinde isterseniz selülit nedir ve nasıl oluşur gibi kadınların en çok merak ettiği konular hakkında açıklamalarda bulunalım.

 

Selülit Nasıl Oluşur?

 

Selülit oluşumunu etkileyen en önemli faktörler arasında genetik yapı ve çevresel faktörler gelmektedir. Kilo ile bir ilgisi bulunmayan selülit, zayıf kadınlarda da görülmektedir. Selülit rahatsızlığının erkeklerde az görülmesinin temel nedeni ise östrojen seviyelerinin düşük olmasıdır. Kadınlarda östrojen miktarının yüksek olması selülit ve yağ birikmesine neden olmaktadır. Selülitin oluşmasının bir diğer nedeni ise bölgedeki kan akışının az veya yeterli olmamasından kaynaklanmaktadır. Kan dolaşımının az olduğu bölgede damar içerisinde doku sıvısı sızar, vücut metabolizması bunu engellemek için bölgeyi yağ tabakası ile kaplar böylece deri altında çukurlar ve boşluklar oluşur.
 

 

Selülit Evreleri

 

Selülit grupları kendi aralarında üçe ayrılır.
1. Derece selülit; gözle görülmez ancak elle sıkıldığında portakal kabuğu şeklinde bir görüntü ortaya çıkar.
2. Derece selülit; dışarıdan bakıldığında görülür ancak rahatsız edici değildir.
3. Derece selülit; ağrılara varan ve selülit rahatsızlığının en çok yaşandığı evredir. Bu evrede olanların mutlaka selülit tedavisi olması gereklidir.

 

Selülit Oluşumunu Etkileyen Çevresel ve Fiziksel Faktörler

 

Fiziksel faktörlerin başında hormonsal ve sindirim sistemi bozuklukları gelirken dış faktörler arasında ise sigara ve alkol kullanımının yanı sıra aşırı stres, hareketsiz bir yaşam ve az su tüketimi selülit oluşumunu etkileyen faktörler arasındadır.

 

Selülitten Nasıl Kurtulunur?

 

Vücudun tüm bölgelerini çalıştıran spor türlerini tercih ederek, derinin düzleşmesinde yardımcı olan A ve E vitaminlerini alarak, vücuttaki su miktarını arttırmak için maydanoz, kereviz ve pilav yiyerek selülit oluşumunu engelleyebilirsiniz.

 

Selülit Tedavisi İçin İpek Serum

 

İpek Serum, içerdiği E vitaminleri, organik silikon ve hyalüronik asit sayesinde cildinizin hacmini arttırır, kırışıklık doldurucu özelliği sayesinde selülit tedavisinde en güvenilir yöntemdir. Ayrıca yaşlanma yüzünden cildin kaybettiği ışıltıyı geri kazandırır.

 

İpek Serum Yapısı ve Bileşenleri

 

İpek Serum içerisinde Komiphora mukul, Asetil dipeptit-1, E vitamini, organik silikon, palmitoil tripeptit, neodermil ve bitkisel karışımlar bulunur.

 

Selülit Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

 

Selülit rejim yaparak geçer kanısı son derece yanlış bir bilgidir, zayıflama yöntemlerine karşı dirençli olan selülitler sadece profesyonel tedaviler ile geçmektedir. Aynı şekilde bir diğer yanlışta zayıflarda selülit sorunun olmadığıdır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi selülit kilo ile ilgisi bulunmayan bir rahatsızlıktır.