Saç Ekim

Genetik faktörler, günlük hayatta devamlı alınan kaşların bir süre sonra vücudun verdiği bir tepki olarak incelerek çıkmaması, stres ve travmaya bağlı olarak kaşlarımızın seyrelmesi ve dökülmesi günümüzde yüz karakterimizin biçimlenmesi için kaş ekimi ihtiyacını doğurmaktadır.

Kaş ekiminde FUE yöntemi uygulanmaktadır. Kaş ekimi yüksek düzeyde “profesyonellik”gerektiren bir ekim stilidir.Deneyimli kaş ekim uzmanı açısal olarak kaşın şeklini belirler, saçın hacmine göre kaş yoğunluğu hesaplar, iki kaş arasındaki boşluk ve kaş uzunluğunu ayarlar. Kulak arkası bölgesinden alınan saçlar ile ekim yapılacak yerdeki kaşlar çıkış olarak farklılık gösterir. Dikkat edilmesi gereken şey; nakledilen saçların, kaş açılarına uygun olarak ekilmesidir. Ayrıca kavis olan kaş çizgilerine doğru açıda ekim yapılması önemlidir.

Operasyon 2-3 saat titiz bir çalışma ile gerçekleşmektedir. 2gün içerisinde günlük yaşamınızı devam ettirip, 1 haftada yara iyileşmesi gerçekleşmektedir.

Kaşlar ekildikten 3 ay sonra çıkmaya başlar, 1 yıl içerisinde sağlıklı görünümüne ulaşır, ekilen kaş bulunduğu ortama uyum sağlar.

FUE ile Kaş ekimi kalıcı bir yöntemdir.