Saç Ekim

Ülkemizde saç ekimi işlemine özellikle erkeklerin bir hayli talebi bulunuyor hatta yurt dışında yaşayan bir çok insan saç ekimi yaptırmak için ülkemizdeki estetik merkezlerini tercih ediyor, Dr. Ebru DURMUŞ olarak bugüne kadar bir çok başarılı ve kalıcı saç ekim operasyonu gerçekleştirmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Gerek sitemiz üzerinden gerekse de sosyal medya hesaplarımızdan bir çok ziyaretçimiz saç ekimi hakkında bir çok soru soruyor, bizde Dr. Ebru DURMUŞ olarak uzman kadromuz ile saç ekimi hakkında merak edilen tüm soruları ve detaylı cevaplarını sizler için bu sayfada topladık. Bu yazımızı okumadan saç ekimi yaptırmayın, sizde saç ekiminde güvenilir ve başarılı bir firma arıyorsanız Dr. Ebru DURMUŞ Merkezini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

izmir saç ekimi

Saç Ekimi Nedir, Nasıl Yapılır?
Farklı estetik merkezleri bir çok farklı ekim yöntemi uygulamaktadır. En popüler yöntemlerin başında gelen FUE teknolojisi ile saç ekimi ise gerek doğal görünümü gerekse de fiyat bakımından saç ekimi yaptırmak isteyenlerin ilk tercihi oluyor. Genel olarak baktığımızda saç ekiminin temel mantığı, saçın çok olduğu (ense, kulak yanları) bölgeden alınan kılların saçın seyrek olduğu bölgelere ekilmesine verilen isimdir. Tabi teknoloji ve yöntemler geliştikçe bu olay daha profesyonel ve kapsamlı bir hal alabiliyor, saç ekiminde hastaların en çok istediği şey ise doğal bir görünüm sağlanmasıdır. Saç ektirme işlemi daha çok erkeklerin tercih ettiği ve dışarıdan bakıldığında direk dikkat çeken bir bölge olduğu için doğal görünümün yakalanması oldukça önemli zaten başarılı bir saç ekiminin gerçekleşmesi için gerekli olan planlama, saç yoğunluğu ve çizgisinin belirlenmesi oldukça önemli hususların başında geliyor. Lokal anestezi ile yapılan saç ekimleri sayesinde işlem sırasında hiç bir acı ve ağrı yaşanmıyor, ekilecek bölgenin kellik durumuna göre bir kaç seans sürebilen saç ekim işlemleri öncesinde ve sonrasında mutlaka uyulması gereken bazı kuralların olduğu da hatırlatmakta yarar var.

FUE saç ekimi yönteminin yanı sıra yine son dönemlerde oldukça popüler olan DHI ve PRP teknikleri de saç ektirmek isteyenlerin tercih ettiği yöntemler arasındadır. Bu üç yöntem kadar popüler olmasa da ilk saç ekim tekniklerinden biri olan FUT yöntemi artık modasını yitirmiş gibi görünüyor. Şimdi bu dört yöntem hakkında daha geniş bilgilere ve karşılaştırmaları yakından inceleyelim.

FUE Yöntemli Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?
Doğal görünümün ve güçlü saç köklerinin oluşmasında oldukça etkili olan FUE tekniği, saçların daha sık olduğu bölgelerden Punch isimli cihaz yardımı ile saç kökleri alınarak saçın seyrek olduğu yerlere ekme işlemidir. Oldukça hassas ve dikkat gerektiren FUE yönteminde seanslar sonuna kadar ortalama 4.500 - 5.000 adet civarı saç kökü ekilmektedir. Diğer yöntemlere nazaran daha uzun süren (ortalama 5-6 saat) bu yöntemin en büyük avantajlarından biriside erkeklerin başka bir beklentisi olan traşsız saç ekimini yapmakta mümkün.

DHI Yöntemli Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?
Hızlı iyileşme süreci, traşsız bir şekilde uygulanabiliyor olması ve en önemlisi doğal görünümü daha iyi sağlamak için kıl köklerine hiç bir işlem yapılmadan ekilmesi DHI yöntemini oldukça popüler kılıyor. Oldukça dayanıklı olan ve ömür boyu kullanabilen saçlara sahip olmak için DHI tekniğini Dr. Ebru DURMUŞ olarak öneriyoruz.

PRP Yöntemli Saç Ekimi Nedir?
Diğer yöntemlerin aksine çok daha tecrübe ve uzmanlık gerektiren bu yöntemde saç ekimi yapılacak kişiden kan örneği hazırlanarak özel bir serum hazırlanır ve saçın az olduğu veya hiç olmadığı yerlere enjekte edilir. Bu yöntem ayrıca zayıf ve ince köklü saçlarında güçlenmesini sağlamaktadır. Aylık seanslar halinde gerçekleşen PRP yöntemi tercih ediyorsanız mutlaka bu alanda uzmanlaşmış hekim bulmalısınız.

Yukarıda yer alan üç yöntemde de ortak nokta 'doğallıktır' bu yüzden saçın çıkış yönünün ayarlanması, saç sıklığının belirlenmesi gibi etkenlerin en iyi sonuçlarını yukarıda yer alan tekniklerle sağlayabilirsiniz.

FUT Yöntemli Saç Ekimi Neden İlgi Görmüyor?
Uygulama tekniği aynı olsa da cerrahi işlemle gerçekleştiği için pek tercih edilmeyen FUT yöntemi, en eski saç ekim işlemlerinden birisidir. İşlemin uygulandığı bölgede incede olsa çizgi oluşması, doğal görünümün sağlanmasının pekte mümkün olmaması FUT yönteminin tercih edilmemesindeki en önemli faktörler arasındadır. Hem seansların çok olması hemde iki seans arası sürenin uzun olması da FUT yönteminin dezavantajları arasında.

FUT tekniği ağırlıklı olarak küçük alanlardaki saç ekim işlemleri için uygulanmaktadır. Dikişlerin bir hafta sonra alındığı ve maliyet açısından diğer yöntemlere nazaran yüksek olması doktorların ve hastaların bu yöntemi tercih etmemesindeki bir diğer nedendir.

Güncel Saç Ekimi Fiyatları
Diğer estetik operasyonlara göre çok daha detaylı ve teknik inceleme gerektiren saç ekimi fiyatlarında belirleyici unsurlar saç ekilecek yerin alanı, örnek olarak alınacak saçın ve saç derisinin genel yapısıdır bu inceleme ardından ortalama saç ekimi fiyatı belirlenerek hastaya bildirilir son olarak işlemi yapacak olan ekibin niteliği, seçilen hastane ve kullanılacak saç ekim yöntemi net fiyatı belirlemektedir.

Saç Ektirme Merkezi Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?
Öncelikle saç ekimi yaptırılan yerin bu alanda uzmanlaşmış bir ekip olması gerekmektedir. Saç ektirmek son derece önemli bir işlem olduğu için yeni açılan ve tecrübesiz yerleri tercih etmek doğru değildir. İşlemi yapacak olan ekibin yanı sıra işlemin gerçekleşeceği yerde önemli bir husustur, steril ve güvenli bir hastane saç ekimi için ideal bir ortamdır. İnternet üzerinde yer alan saç ekimi forumları, sosyal medyalar ve firmaların müşteri yorumlarını inceleyebilirsiniz. Özellikle erkekler İzmir'de en iyi saç ekim merkezi neresi? Şeklinde araştırmalar yaparak diğer kullanıcıların yorumlarına oldukça önem verirken büyük bir çoğunlukta saç ekimi yorumlarını inceleyerek karar veriyor.

Saç Ekiminin Öncesinde Neler Yapılmalı?
Bu işleme karar verip bir yer seçtiyseniz bireysel olarak bazı sorumluluklarınız bulunmakta, zaten seçmiş olduğunuz doktor size bu konuyla ilgili liste verecektir ancak biz yinede temel kuralları sizler için yazalım.

Kan sulandırıcı (aspirin v.b) ilaçları işlemi yaptırmadan 7 gün önce bırakmalısınız. Yapılacak işlem her ne kadar cerrahi olmasa da iğneler kullanılacağı için küçük kanamalar gerçekleşebilir.

Operasyon günü saçınıza kimyasal ürünler sürmeyin. Jöle, briyantin veya saç spreyi gibi maddeler saç ekimi sırasında derinize ciddi zararlar verebilir.

Herhangi bir kronik rahatsızlığınız varsa bunu mutlaka doktora bildirmelisiniz.

Hastaneye gelirken rahat kıyafetler giymeniz önerilmektedir. Gömlek gibi saçınız ile temas etmeden giyebileceğiniz kıyafetleri tercih edebilirsiniz, ayrıca lokal anestezi olacağı için yanınızda bir refakatçi bulunmasında yarar var.

Kafein, sigara gibi maddelerden işlem öncesi ve sonrasında bir süre ara vermelisiniz.

Saç ektirmeye tok karnına gelmenizde yarar var.

Saç Ekiminden Sonra Yapılması Gerekenler
Operasyon bittikten sonra ilk saç yıkanması işlemin yapıldığı yerde uzman tarafından gerçekleşir. İlk üç günden sonra sizde evinizde doktorunuzun verdiği şampuan ve yıkama yöntemi ile saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Uzun süre güneş altında kalmamaya özen göstermelisiniz, ilk dönemler saç köklerinde kaşınma, yanma ve kabuklanma olacaktır işlemin yapıldığı bölgeyi kesinlikle kaşımamalısınız. Eğer şapka, bere gibi aksesuarlar kullanmak isterseniz mutlaka ekimin yapıldığı yerlerin hava almasını sağlayın. Uyku sırasında ufak yastıkları tercih edin, saç köklerinin yastığa çok fazla temas etmemesini sağlayın.

Kıyafet seçiminde ise gömlek, hırka veya fermuarlı giysiler seçmelisiniz, saç ile temas edecek kıyafetler giymemeniz iyileşme sürecini hızlandıracaktır. 15 gün boyunca suana, spor hamam gibi saç köklerini yumuşatacak ve terlemeye yol açacak eylemlerden uzak durmalısınız. Saç yıkama işlemi de oldukça hassas ve dikkat gerektiren bir konudur, sadece yıkarken değil kurularken de mutlaka dikkatli olmanız gerekiyor örneğin havlu kullanmak yerine fön makinesi tercih edilebilir.

Alternatif Saç Ekimi Yöntemleri
Saç ektirmek isteyen kişinin ense ve kulak yanlarındaki saçların kökleri zayıf yada tamamen yoksa alternatif yöntemler devreye girmektedir. Bu yöntemlerin başında ise sakaldan saç ekimi gelmektedir, kıl kökünün daha kaliteli olduğu sakal bölgesindeki kök yapısı ile saç yapısı benzer uyumlu olduğu için doğallık bu yöntemle de sağlanmaktadır. Yüz bölgesinde yer alan çene, elmacık kemiği ve boyun kısmındaki kıl kökleri tercih edilmektedir.

Kendini yenileyebilme, bölünebilme ve organa dönüşebilme özelliğine sahip olan kök hücreler de saç ekiminde tercih edilen bir diğer alternatif yöntemler arasındadır. Var olan saçların korunmasında olduğu kadar yeni saçların çıkmasında ve cilt bakımında da tercih edilen bu yöntem hastadan alınan hücrenin çoğaltılması ile gerçekleşmektedir, laboratuvar ortamında hazırlanan hücre çoğaltma sonrasında güçlü ve doğal saçlara ulaşmanız mümkün.

Dr. Ebru DURMUŞ Merkezi, 2007 yılından bu yana İzmir'de başarılı bir şekilde saç ekimi yapmaktadır. Yukarıda yer alan makale tamamen Dr. Ebru DURMUŞ için özel olarak hazırlanmış olup kaynak gösterilmeden paylaşılması kesinlikle yasaktır.

İzmir saç ekim merkezi - Alsancak saç ekimi fiyatları.