Yağ transferi, hastanın vücudunda bulunan mevcut yağın alınıp farklı bölgelere enjekte edilmesi ile gerçekleşen bir işlemdir. Özellikle göbek ve basen bölgesinden alınan yağların göğüs büyütmede, yüz estetiğinde ve dudak dolgusunda kullanılması son yıllarda oldukça popüler bir hal almıştır. Yağ transferi ile alınan yağ dokusu işlevini yitirmeden yeni bölgeye uygulandığı için canlılığını korur.

Sayın Bülent Cihantimur tarafından geliştirilen bu yöntem özel bir cihaz yardımı ile vücutta istenmeyen yağların başka bir bölgeye transferini sağlıyor. Klasik yağ transferinin aksine bu yöntemde yağlar hava ile temas etmez ve kısa sürede enjekte edilir. Ayrıca bu yöntem sayesinde enfeksiyon riski en aza indirilerek istenmeyen yağların tamamı alınmaktadır.

Yağ Transferi Nerelerde Kullanılır?
Dudak dolgusu
Meme büyütme
Kalça şekillendirme
Yüzdeki çukurları doldurma
Yağ aldırma işlemi sonrasında oluşan boşlukları doldurma

Yağ Transferi Nasıl Uygulanır?
Bu işlem genel veya lokal anestezi ile uygulanmaktadır. Yağ alımı gerçekleştikten sonra bu yağ üzerinde çeşitli işlemler uygulandıktan sonra istenilen yere enjekte edilmektedir. Tamamen doğal ve hastanın kendi yağları kullanıldığı için başarı ve kalıcılık oranı oldukça yüksek olan yağ transferi yöntemi bir gün içerisinde tamamlanmaktadır.

Yağ transferi sonrasında uygulanan bölgede bir miktar şişlik oluşabilmektedir bu bölgeye buz masajı yapılabilir. İşlemin yapıldığı bölgede geçici his kaybı yaşanabilir eğer bu his kaybı uzun süre devam ederse mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Yağ Transferi Ücreti 2018
Diğer estetik ameliyatlara nazaran daha fazla hassasiyet gerektiren ve kişinin vücut yapısına göre uygulanan yağ transferi ücreti için 0 (232) 421 30 64 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.